Menu Zamknij

Audyt

Audyt Systemu Spreżonego Powietrza: Czy to cos dla nas?

Prawidłowo przeprowadzony audyt systemu spreżonego powietrza jest jedynym pewnym sposobem zrozumienia czesto tajemniczego zachowania sie systemu i ustalenia jak należy nim zarzadzać.

Korzyści z AUDYTU systemu sprężonego powietrza:

  • Zmniejszone koszty eksploatacji
  • Poprawiona wydajność produkcji
  • Oszczędności na zakupach urządzeń

Problemy związane z eksploatacją nowoczesnych systemów sprężonego powietrza wymagają podejścia kompleksowego i często są zakamuflowane dla niewprawnego oka. W ostatnim czasie wiele firm zrezygnowało z wewnętrznych służb zajmujących się rozpoznawaniem i rozwiązywaniem takich problemów. W tej sytuacji profesjonalny „Air Audit” może pomóc w diagnozowaniu całego procesu wytwarzania sprężonego powietrza… nie tylko sprężarek. Ma to związek z dostarczaniem sprężonego powietrza pojmowanego jako czwarte medium użytkowe i równie precyzyjnie kontrolowanego jak zasilanie elektryczne, wodne i gazowe.

Audyt pomaga zarządowi fabryki zoptymalizować system i w rezultacie wyłączyć cześć sprężarek! Brzmi to niewiarygodnie, ale jest prawdziwe. Jeszcze niedawno wymagało się od producentów sprężarek takich jak Ingersoll-Rand możliwie najlepiej skonstruowanych, najbardziej niezawodnych, sprawnych energetycznie sprężarek. Ale w dzisiejszych warunkach każdemu zakładowi produkcyjnemu, żeby przetrwać i funkcjonować, potrzebne jest coś więcej niż wspaniałe wyposażenie. W dążeniu do doskonałości niezbędne jest uwzględnienie wszystkich komponentów systemu sprężonego powietrza i znajdowanie indywidualnych rozwiązań dostosowanych do warunków u każdego użytkownika.

Każdy system sprężonego powietrza wymaga kompleksowych rozwiązań. Profesjonalnie przeprowadzony audyt pomaga rozpoznać problemy w systemie (niezależnie od tego czy dotyczą zapotrzebowania, rozprowadzania czy zasilania w sprężone powietrze), pozwalając użytkownikowi osiągnąć rozwiązania efektywne ekonomicznie, które przynoszą szybki zwrot kosztów inwestycji.